Proč rustikální nábytek ?

101311Rustikální nábytek je prostě rozpoznatelná kategorie interiérového nábytku. Nejstylovější design a speciální úprava povrchu nábytku – to jsou hlavní znaky, kterými se tento nábytek vyznačuje.
Rustikální nábytek je vyroben z masivního dřeva. K výrobě rustikálního nábytku se využívají různé druhy dřeva, za základní klasiku se považuje rustikální nábytek z borovice a také i dubový rustikální nábytek. Dokonalý rustikální nábytek nemůže v nikom vyvolat pocit, že jde o nový nábytek. Rustikální nábytek má působit starožitně. Povrch rustikálního nábytku se speciálně upravuje tak, aby se navodil vzezření starožitného vzhledu. Povrchovou úpravou se vytváří na rustikálním nábytku starožitná patina, která vyvolává pocit, že nábytek slouží svým majitelům už po celé generace.

Rustikální nábytek si můžete pořídit v různých barevných provedeních. Nicméně nejklasičtější rustikální nábytek je nábytek v barvě dřeva. Mořením je velmi jednoduché změnit odstín nábytku na tmavší. Pokud jste zastánci romantiky, pořiďte si však rustikální nábytek v bílé barvě. Bílý rustikální nábytek působí velmi něžně a jemně, s vhodnými doplňky as pastelovými odstíny stěn si můžete vytvořit výjimečný interiér, který Vám budou přátelé a známí závidět. Další možností je si vybrat kombinovaný rustikální nábytek, čili nábytek ve dvou barevných odstínech, v hnědé, i bílé barvě.

9 výhod rustikálního nábytku

  1. Rustikální nábytek je v současné době velmi in a získává si fanoušky nejen u starší generace, ale také u mladých lidí.
  2. Rustikální nábytek je nábytek, který se vyznačuje silnými profily, dokonalým opracováním a kvalitním provedením.
  3. Působí velmi elegantně a vynikne v každém prostoru.
  4. Masiv je na výrobu nábytku velmi vhodným materiálem.
  5. Masiv, jak výrobní materiál je ekologický a není zdraví škodlivý.
  6. Povrch rustikálního nábytku se upravuje přírodním včelím voskem, který mu dodává starožitný vzhled.
  7. Rustikální nábytek je velmi luxusní a dodá Vašemu příbytku komfort, jako žádný jiný nábytek.
  8. Rustikální nábytek působí velmi tradičně, ale přesto je vhodný i do městského domu, nebo bytu.
  9. Rustikální interiér sám o sobě působí velmi domáckým stylem, při volbě správných doplňků si rychle vytvoříte domů, v pravém slova smyslu.

Proč si pořídit právě rustikální nábytek?

rustikální-nabytekMnoho lidí touží po vilce, domě, chatě, nebo chalupě, která by působila venkovský a koloniální. Pokud však bydlíme v městském bytě, může to být komplikované. Jednou z možností však je si pořídit rustikální nábytek, který nám právě takovou venkovskou atmosféru v našem příbytku vytvoří.
Rustikální nábytek a jím zařízený interiér dokáže navodit jakési spojení s minulostí. Takovému nábytku je skutečně velmi těžké odolat. Dokáže navodit příjemnou domáckou atmosféru a vyzařuje z něj neopakovatelné teplo. V současné moderní době plné nejnovějších technologií a nejmodernějšího nábytku působí rustikální nábytek velmi uklidňujícím dojmem a domácký. Pokud kvůli tomu ho mnoho lidí libuje a zařizuje si jím své byty, nebo domy.
Rustikální nábytek má nespočet mnoho výhod. Jednou z nich je, že materiál, který se používá k jejich výrobě, dřevěný masiv, vyniká pevností a skvělým vzhledem. Díky tomu má každý kus rustikálního nábytku výjimečný design.

Bydlení v rustikálním stylu

inspirace-rustiklaniRustikálním nábytkem z masivního dřeva je možné si kompletně zařídit svůj dům, byt, chalupu, nebo chatu. V rustikálním stylu se vyrábějí všechny kusy nábytku. Do ložnici si umístěte krásné a pohodlné postele s rustikálním rámem. K postelím samozřejmě patří i rustikální noční stolky. V klasické ložnici nesmí chybět ani šatní skříně a také i rustikální komody, ve kterých je možné skladovat oblečení, nebo ložní prádlo. Obývací pokoj v rustikálním stylu se neobejde bez kvalitních rustikálních vitrín nebo rustikálních knihoven z masivního dřeva. Do obývacího pokoje umístěte i rustikální konferenční stolek, nebo rustikální sekretář. V jídelně nesmí chybět mohutný rustikální stůl se židlemi. Abyste měli vše Nádobí a příbory po ruce, umístěte do své jídelny i příborník. Pokud máte rádi víno, tak rustikální stojany na víno jsou do jídelně také více než vhodné. Do kuchyně jsou vhodné kuchyňské lavice, do předsíní se hodí rustikální truhlice, kterou je možné využít jako botník.
Vyberte si ten nejkvalitnější rustikální nábytek z masivního dřeva a určitě neprohloupíte.